DOLAR
EURO
ALTIN
BIST
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 30°C
Parçalı Bulutlu

Sözleşmeli Personele Giyim Yardımı Ödenir Mi?

Sözleşmeli Personele Giyim Yardımı Ödenir Mi?
25.06.2018
2.983
A+
A-

Sözleşmeli Personele Giyim Yardımı Ödenir Mi?

Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esaslar’ın 3. maddesinde, sözleşmeli personele de emsali personel gibi giyecek yardımı verileceği belirtilmiştir.

Esaslarda yer alan düzenleme şu şekildedir:

“İlgili kanunları uyarınca resmi kıyafet giymek zorunda bulunan personel için 14/9/1991 tarihli ve 91/2268 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile yürürlüğe konulan Memurlara Yapılacak Giyecek Yardımı Yönetmeliğinde öngörülmüş olan giyim eşyalarından, emsali sözleşmeli personel de aynı esas ve usuller çerçevesinde faydalandırılır.”

Bu hüküm, 2010 yılında Esaslara eklenmiştir.

Ancak bu açık hükme rağmen, sağlık kolunda yetkili Sağlık Sen, DPB’ye, sözleşmeli personelin de giyecek yardımından yararlanıp yararlanmayacağını sormuştur.

Devlet Personel Başkanlığı da yukarıdaki hükmü gerekçe olarak gösterip, giyim eşyalarından, emsali sözleşmeli personelin de aynı esas ve usuller çerçevesinde faydalanabileceğini belirtmiştir.

İŞTE DPB GÖRÜŞÜ

[Toplam: 0   Ortalama: 0/5]
Benzer Yazımız  Üniversite hastanesinde çalışan sözleşmeli personel, Sağlık Bakanlığı alımına başvurabilir mi?
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.