14.12.2018 - Sağlık Personelinin Haber Portalı

Bu yıl 2015-2016-2017 mezunlarına Sağlık lisans Tamamlama hakkı verilecek mi?

Bu yıl 2015-2016-2017 mezunlarına Sağlık lisans Tamamlama hakkı verilecek mi?

Bu yıl 2015-2016-2017 mezunlarına Sağlık lisans Tamamlama hakkı verilecek mi?

Sağlık Alanında Lisans Tamamlama çalışmaları, 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu’nun Geçici 69. maddesinde yer alan “Bu maddenin yürürlüğe girdiği tarih itibariyle sağlık alanında ön lisans diploması alanlardan ebelik ve hemşirelik programlarından mezun olanlara kendi alanlarında, diğerlerinde ise Yükseköğretim Kurulunun belirleyeceği, ebelik ve hemşirelik dışındaki ilişkili alanlarda lisans tamamlama eğitimi yaptırılır. Bu eğitimler, Yükseköğretim Kurulunun belirleyeceği alanlarda uzaktan eğitim yöntemleri ile verilebilir. Uygulama eğitimleri için Sağlık Bakanlığı ve Yükseköğretim Kurulu iş birliği yapar. Bu eğitimlerin usul ve esasları Yükseköğretim Kurulunca belirlenir.” hükmü uyarınca yapılmaktadır.


2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu’na Geçici 69 uncu maddeyi ekleyen 6569 sayılı Kanun 19/11/2014 tarihinde kabul edilmiştir.

Bu doğrultuda, Sağlık Alanında Lisans Tamamlama Programı, 19/11/2014 tarihinden önce Tablo-1’deki sağlık alanındaki önlisans programlarından mezun olanları kapsamaktadır.

Bu yıl 2017-2018 eğitim öğretim yılında 2014 sonrası  2015-2016-2017 mezunlarına sağlık lisans tamamlama hakkı verilip verilmeyeceği henüz belli olmadı.



BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
sgk hizmet sorgulama